Google Nákupy

Google Nákupy je jedným z nejdôležitejších kanálov vo svete ecommerce. Pre inzerovanie musíte spĺňať špecifické pravidlá. V nasledujúcich článkoch vám poradíme, ako na to.

Články na tému Google Nákupy

Každá reklamná platforma má svoje pravidlá pre produktové fotografie. To, čo je povolené na jednej, môže byť v druhej zakázané. Viete, v akej podobe posielať obrázky na Google Nákupy

Inzercia na Google Merchant je pre veľa predajcov lákavá. Z 1 800 auditov obrázkov v roku 2021 sme zistili, že 11 % e-shopov nespĺňa jeho požiadavky na produktové obrázky. Spoločne rozoberieme päť najčastejších chýb a spôsoby, ako sa im vyhnúť. Pozrieme sa bližšie na vodoznaky, alternatívne obrázky, správne rozmery a častokrát nedostupné alebo chýbajúce fotky produktov. 

Vianoce klopú inzercii na dvere. Využite ich čaro a spravte z vašich produktov tohtoročné darčeky. Pomôžu vám k tomu predpripravené šablóny v aplikácii Feed Image Editor, o ktorých si prečítate v článku. Ako bonus sa dozviete o najpopulárnejších vianočných farbách, fontoch a tipoch na inzerciu.

Získajte transparentné pozadie doslova jedným klikom. Od novembra nájdete novinku v aplikácii Feed Image Editor. Okrem toho vám novopridané nástroje Odraz a Tieň zabezpečia zvýraznenie produktov a odlíšenie od konkurencie. Poďme sa spoločne pozrieť, ako jednoducho to funguje.