Nachádzate sa tu

Viva Magenta: Farba roka 2023

Trendy inzercia vďaka farbe roka od Pantone Color Institute. 

Zvažujete, ako ešte vylepšiť obrázkové kampane e-shopu? Čo ísť na to s módnou farbou? Použite farbu roka 2023, ktorú vyhlasuje Pantone Color Institute. Vaše produktové obrázky tak budú vyzerať podľa najnovších trendov. V tomto článku nájdete praktické návrhy, ako ju pre svoje obrázkové kampane využiť. 

 

pantone_color_institute

Ako vyzerá Viva Magenta?

Čo je Pantone Color Institute? 

Pantone Color Institute poskytuje poradenstvo v oblasti identity značky a farieb produktov, ako aj predpovede trendov (Pantone Color of the Year, módne prehliadky..), psychológiu farieb a ďalšie.
Spoločnosť je tvorcom farebných paliet pre značky ako Orange, Lacoste, Airbnb, či Barbie. Farba podľa nich ovplyvňuje rozhodnutie o kúpe výrobku až z 85 %. Od roku 2000 organizujú dvakrát ročne dvojdňovú debatu, kde sa stretávajú predstavitelia skupín pre štandardy farieb z rôznych krajín. Týmto spôsobom vznikla aj farba Viva Magenta

Pozrite si video s predstavením farby Viva Magenta:

 

vimeo_video_viva_magenta

Pantone Color Of The Year 2023 Announcement

 

Podľa členov Pantone Color Institute farba hýri čistou radosťou a sebavyjadrením bez zábran. Zaujímavosťou je, že jej pôvod nájdete v chrobákovi, známom ako karmín, karmazín.

 

brouk_viva_magenta

Chrobák karmín.

“Značka, ktorá používa Viva Magenta, vyjadruje, že je nebojácna, pútavá a že sa díva na svet netradične, aby priniesla nové riešenia.”  @pantone

 

Šablóny vo farbe Viva Magenta

Či už chcete vytvoriť rám šablóny, pridať tlačítko, alebo text do vašej kreatívy vo farbe roka, prácu vám uľahčí HEX kód. Ten je #BB2649

 

hex_kod_viva_magenta

Použite HEX kód pri výbere farby Viva Magenta.

 

👉 Takto sme sa s Viva Magenta v šablónach pohrali my: 

sablony_viva_magenta


sablony_viva_magenta


S tým, že farby majú vplyv na predaj produktov súhlasíme. Laďte ich v súlade so svojou značkou, alebo tvorte kreatívy, ktoré si vďaka vizuále všimne každý. Vo Feed Image Editore máme školenie zamerané na tvorbu grafických šablón. Prihláste sa ešte dnes a stihnite najbližší termín. 

 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.