Nachádzate sa tu

Audit obrázkov: ako pracovať s výsledkami a opraviť chyby v obrázkoch

Opravte chybné obrázky vo vašom e-shope, splnte podmienky reklamných systémov a efektívne predávajte váš tovar na rôznych inzertných kanáloch.

audit_produktovych_obrazkov


Bezchybné a kvalitné produktové obrázky hladko dostanú e-shop do inzercie rôznych reklamných systémov. Vďaka Auditu obrázkov zistíte, ktoré z fotiek majú nízku kvalitu, nevyhovujúce pozadie pre tovarové porovnávače, či nezodpovedajúce počty alternatívnych obrázkov podľa parametrov a mnohé ďalšie

AKO ZAČAŤ S AUDITOM OBRÁZKOV

Prístup k nemu je veľmi jednoduchý, bez registrácie a úplne zdarma. Nasledujte tento postup a získajte výsledky do 24 hodín: 

  • Kliknite na www.auditobrazkov.sk
  • Vložte URL adresu vášho feedu
  • Vyberte si spomedzi 25 reklamných systémov, pre ktoré chcete audit urobiť
  • Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú vám pošleme výsledky

To je všetko. Za menej ako jeden deň dostanete rozpis chýb vo vašich produktových obrázkoch, rozdelený na problémy, varovania a odporúčania. Toto rozdelenie určuje závažnosť chýb.

reklamne_systemy

Dostupné reklamné systémy.

👉 TIP

Feed je možné auditovať pre viac reklamných systémov naraz. Vo výsledkoch si následne vyfiltrujte, pre ktorý z nich chcete vidieť výsledky.

filter_auditu_obrazkov

Jednoduchá filtrácia reklamných systémov.

PROBLÉMY, VAROVANIA, ODPORÚČANIA

Pozrite si ukážku rozpisu chýb, ktorú dostanete na váš e-mail a prečítajte si, čo jednotlivé stupne závažnosti znamenajú. 

audit_obrazkov_produktov

Ukážku výsledkov nájdete na stránce Auditu obrázkov.

Problémy predstavujú najzávažnejšie chyby na strane e-shopu. Ich dôsledkom bude vaša inzercia na tovarových porovnávačoch zamietnutá. Do tejto kategórie patria chýbajúce obrázky, nedostupné obrázky a nepodporovaný formát súboru.

Varovania sú v poradí druhou najzávažnejšou kategóriou. V rôznej miere limitujú možnosti inzercie a môžu viesť k tomu, že sa váš produkt do inzercie nedostane. Patria sem nesprávne rozmery obrázkov v pixeloch, nepovolené znaky v URL adrese obrázku, nepodporovaný formát obrázku, vodoznaky a príliš veľký počet alternatívnych obrázkov a ďalšie.

Odporúčania sú najmenej závažné. Nepredstavujú překážku v inzercii, ich zohľadnením však dokážete vylepšiť kvalitu obrázkov a zatraktívniť tým vaše produkty.
 

👉 TIP

Prehľad požadovaných parametrov rôznych reklamných systémov nájdete v článku Ideálne parametre pre produktové obrázky.
 

POZRITE SI DETAIL KAŽDEJ CHYBY

V rozpise sa dá rozkliknúť detail každej chyby. Pri všetkých nájdete stručný popis a návod na riešenie krok po kroku. Pre automatické a hromadné odstránenie chýb a doplnenie úprav v produktových obrázkoch odporúčame našu aplikáciu Feed Image Editor.

detail_chyb

Zobrazenie detailu každej chyby.

VYEXPORTUJTE SI CSV S VÝPISOM CHÝB

Jednou z vychytávok Auditu obrázkov je možnosť exportu do CSV, kde nájdete zoznam produktov s chybami. V prípade kratšieho zoznamu môžete chyby opraviť ručne. Ak je zoznam dlhší, pomocou ID produktov vytvorte v MERGADO Editore produktový výber a ďalej s obrázkami pracujte vo Feed Image Editore. Takýmto spôsobom všetky chyby opravíte hromadne a automaticky

export_CSV

Vyexportujte si CSV.

ĎALŠIE MOŽNOSTI, AKO PRACOVAŤ S VÝSLEDKAMI AUDITU OBRÁZKOV 

Výsledky sú u nás uložené po dobu 14 dní. Pomocou unikátneho linku sa dajú počas dvoch týždňov zdieľať. Ak ste e-shopár, využite to ako podklad pre agentúru, alebo človeka, ktorý sa vám stará o technickú stránku e-shopu. Ak ste agentúra, jednoducho výsledky zazdieľate s vašimi kolegami, alebo klientami.

Nie je vám niečo jasné? Booknite si online konzultáciu zdarma s product ownerom Marekom Daňkom, alebo nám napíšte e-mail na support@feedimageeditor.com. Radi vám pri zdokonaľovaní vašich produktových obrázkov pomôžeme. 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.