Nachádzate sa tu

Shoptet: Pridajte zľavové štítky do produktových obrázkov

Objavte jednoduchú cestu, ako v produktových obrázkoch komunikovať zľavu, keď je váš e-shop postavený cez Shoptet.

ukazka_Shoptet_stitek_sleva

Výsledok práce so zľavovými štítkami.

Shoptet ponúka komplexné riešenie pre vytvorenie a správu vášho e-shopu. Na to, aby ste si svoj online obchod založili, nepotrebujete programátorské znalosti. 
Okrem technickej stránky je veľmi dôležitou súčasťou obsah, ktorým váš e-shop naplníte. V rámci produktových dát sú podstatné produktové obrázky a možnosti ich úprav pre inzerciu na rôzne reklamné systémy. S tými vám hromadne a automaticky pomôže naša aplikácia Feed Image Editor. Jednou z týchto jednoduchých úprav je pridanie zľavy priamo do obrázkov.  Ako? Postup nájdete nižšie.    

Shoptet_graf

Ako celý proces funguje. 

NASTAVTE SI FEED PRE PRODUKTOVÉ OBRÁZKY NA SHOPTETE

Predtým, ako sa s nami pustíte do produktových obrázkov, je potrebné poznať nástroj na správu feedov, konkrétne MERGADO, pod ktorým Feed Image Editor beží. Zoznámte sa s ním cez jeho stránky, alebo si rovno dohodnite online konzultáciu zdarma. Ak už naše aplikácie poznáte, pustite sa do návodu: 
 

  • V MERGADE si ako výstupný feed zvoľte Shoptet dodávateľský. Podstatným krokom je validácia feedu pre Shoptet v nastaveniach automatického importu. Ešte pred importom si môžete feed validovať cez tento odkaz
shoptet_vystupneho_feedu

Vo štvrtom kroku si zvoľte výstupný feed.

validace_feedu
Nezabudnite na validáciu feedu.

  • V administrácii Shoptetu, pred samotným začatím importu, musíte povoliť automatický import a to na prehľade automatických importov.
automaticke_impory

Zapnite si import.

  • Pri nastavovaní automatického importu nezabudnite zaškrtnúť obrázky v položkách úplného importu. Zabezpečí, že sa dáta z výstupného feedu z MERGADA pravidelne vo vami zvolenom intervale aktualizujú do Shoptetu. 
polozky_v_importu_obrazky

Zaškrtnite obrázky v položkách úplného importu.

  • Úplný import prebieha raz denne. V záložke Rozvrh si vyberte čas úplného importu od 00:00 do 07:00. Je to dôležité pre automatickú synchronizáciu obrázkov. V základnom nastavení je toto nastavenie vypnuté, to znamená, že sa obrázky nesynchronizujú.
detail_automatickeho_importu_rozvrh

Nastavte si automatickú synchronizáciu.

ÚPRAVA OBRÁZKOV PRE SHOPTET POMOCOU FEED IMAGE EDITORA 

Takto pripravené a zosynchronizované produktové obrázky hravo upravíte cez Feed Image Editor. Vytvorte si v Mergade produktový výber z vášho sortimentu, u ktorého chcete zľavu inzerovať. Následne naň použite šablóny a zvoľte potrebný výstupný formát, ktorý požadujú reklamné systémy, na ktorých chcete ďalej inzerovať. Okrem pridania zliav do obrázkov môžete v aplikácii riešiť aj ďalšie úpravy ako odstránenie nevhodného pozadia produktových obrázkov, či na ne pridať logo vašej firmy, alebo iné grafické prvky. 

sablony_se_stitkem_sleva

Grafické šablóny s použitím štítkov informujú o zľave.

👉 TIP

  • Vypočítajte si zľavu na produkt automaticky. Skúste aplikáciu Pricing Fox.
  • Pri práci s grafikou myslite na to, že obrázky zo Shoptetu poputujú na rôzne reklamné systémy. Nie všetky z nich grafické prvky podporujú. Vaša inzercia tak môže byť zablokovaná.

banner_feed_image_editor

Prehľad hlavných a vedľajších funkcií Feed Image Editora nájdete na stránke Ako to funguje. Pre tých, ktorý s našou aplikáciou začínajú, máme dobrú správu. Na prvých 30 dní je úplne zdarma. Na záver ešte dodávame, že automatické procesy, ktoré vám ponúka Shoptet, MERGADO a Feed Image Editor, vám ušetria kopu času, peňazí a investovanej energie. Procesy v e-shope tak zefektívnite a inzercia bude pre vás hračkou. 
 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.