Nachádzate sa tu

Ako nastaviť e-shop pred dovolenkou

Plánujete zaslúženú letnú dovolenku, ale nie ste si istí, ako nastaviť e-shop? Nebojte sa, nie je to nič zložité. Urobte pár úprav a užite si nerušený odpočinok. Pozrite sa, ako na to.

Problém s dovolenku budú riešiť predovšetkým malé e-shopy, ktoré stoja na pár ľuďoch. Obchod nemusíte skrývať, ani úplne vypínať. To býva skôr na škodu, než na úžitok. Stačí všetko nastaviť tak, aby zákazníci vedeli, že objednávka príde neskôr. Informácie je potrebné umiestniť viditeľne a radšej na niekoľko miest. Vďaka tomu budú zákazníci vedieť o omeškaní dodania a nebudú hľadať problém (samozrejme sa ale nájdu výnimky).

NASTAVENIE E-SHOPU

Na hlavnú stránku vášho e-shopu vložte banner s termínom dovolenky. Nemal by medzi ostatnými informáciami zaniknúť, ale mal by byť v podobnom grafickom štýle, ako je zvyšok stránky.

Nie všetci zákazníci ale prichádzajú cez home page. Preto je vhodné zapnúť ešte vyskakovacie okno, ktoré sa zobrazí aj na ostatných stránkach. Dajte pozor, aby sa zobrazilo každému užívateľovi len raz a nemusel ho zatvárať na každej novej stránke. U pop up okná je problém, že ho môže zablokovať ad block alebo podobné systémy.

Informácie o dovolenke preto pridajte aj do samotného procesu objednávky (k výberu dopravy, poslednému kroku v košíku, atď.)

INFORMUJTE ZÁKAZNÍKOV

Ak posielate newslettry a používate sociálne siete, určite informácie zdieľajte aj tam. Zákazníci, ktorí u vás pravidelne nakupujú budú o dovolenke vedieť a nakúpia pred alebo po nej. Čas do dovolenky môžete využiť pre nejakú akciu - zľavu alebo výpredaj.

NASTAVENIE HEUREKY POČAS DOVOLENKY

Pokiaľ využívate Heureku, je potrebné urobiť niekoľko opatrení.

Upravte DELIVERY_DATE, aby zodpovedal skutočnosti a deaktivujte DostupnosťNa XML (ak ho používate).

V prípade, že ste v biddingu, môžete ho utlmiť (znížením CPC), pozastaviť stratégie (v biddingovom automate) alebo prejsť do FREE režimu (dopredu napíšte na podpora@heureka.cz, že chcete e-shop blokovať).

Ako nastaviť Heureku si prečítajte na ich blogu.

PPC REKLAMA POČAS DOVOLENKY

Reklamné kampane môžete počas voľna pozastaviť, ušetríte tak náklady. Je ale pravdepodobné, že sa nájdu zákazníci, ktorí u vás budú chcieť nakúpiť aj s neskorším dodaním. Bola by škoda o nich prísť. Základné kampane odporúčame nechať spustené. V reklamných systémoch, ktoré povoľujú zobrazenie textu môžete vložiť informácie o neskoršom dodaní.

ČO MÔŽU OBSAHOVAŤ PRODUKTOVÉ FOTOGRAFIE SI PREČÍTAJTE V ČLÁNKOCH:

Máte nastavené? Tak my vám prajeme krásnu a ničím nerušenú dovolenku a jednoduchý návrat do práce.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.