Nachádzate sa tu

Nastavte si hierarchické poradie šablón vo Feed Image Editore

Vytvárať rôzne šablóny, kombinovať ich a aplikovať na tisíce obrázkov je veľkou výhodou aplikácie Feed Image Editor. Nastavte im poradie, v akom sa majú aplikovať. V produktových výberoch dokážete naraz odstrániť pozadie, pridať grafické prvky alebo vylepšiť rozlíšenie fotkám, ktoré to potrebujú.

Tvorbe prvej šablóny sme sa venovali v článku Jednoduchá úprava obrázkov: vytvorte si šablóny vo Feed Image Editore. Teraz je na rade hierarchické zoradenie podľa toho, ako sa majú prejaviť v produktových výberoch, ktoré pripravujete na inzerciu.

AKO NASTAVIŤ PORADIE ŠABLÓN

Pozrieme sa na dva prípady aplikovania viacerých šablón.

  1. Ak máte vytvorený väčší počet šablón, aplikujú sa na produktový výber postupne podľa číselného poradia. Najstaršia sa automaticky dostane na posledné miesto, novovytvorená na vrch. Ich postupnosť ručne zmeníte potiahnutím myši za poradové číslo šablóny smerom hore, alebo nadol.

👉 Praktické odporúčanie: Najideálnejšie je, keď šablóny usporiadate podľa počtu produktov vo výbere, na ktorý sú aplikované. Od najnižšieho po najvyššie číslo.

  1. Na každý produkt (produktový obrázok) sa aplikuje iba jedna šablóna. 
    Pozrite si názorný príklad:
  • Na prvom mieste vytvoríte šablónu na produktový výber Novinky (produktový výber s menším produktovým výberom), 
  • pridáte na ne štítok s nápisom novinka,
  • na druhom mieste máte šablónu s logom e-shopu alebo rámčekom aplikovanú na výber Všetky produkty (produktový výber s väčším počtom produktov),
  • v produktoch, ktoré sú novinky, bude iba štítok (bez loga eshopu/rámčeka).


👉 Praktické odporúčanie: Ak chcete v obrázkoch použiť štítok ale aj logo alebo rámček, najprv vytvorte šablónu, ktorá sa aplikuje na väčší výber produktov. Potom vytvorte jedným klikom jej kópiu. Kópiu dajte v hierarchií šablón na vyššie miesto a aplikujte na ňu menší produktový výber (v našom prípade Novinky). Následne pridajte do šablóny štítok. Vtedy bude v obrázkoch štítok a aj logo alebo rámček.
 


Zoradenie šablón určuje, ako sa funkcie, či grafické prvky prejavia na produktových výberoch. Preto je ich hierarchické usporiadanie dôležité. Pri akýchkoľvek dotazoch na prácu v aplikácii Feed Image Editor nás neváhajte kontaktovať. Sme vám k dispozícii na klienstkej podpore alebo si dohodnite 30-minútovú konzultáciu s product ownerom Marekom Daňkom

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.