Nachádzate sa tu

Aplikujte pravidlá v správnom poradí a majte v obrázkoch aktuálne hodnoty

Každý užívateľ Mergada a jeho aplikácií sa stretne s aplikovaním pravidiel. Ich logika sa vzťahuje aj na Feed Image Editor. Predstavíme vám, ako s pravidlami pracovať a na čo je dobré myslieť, ak našu aplikáciu používate.

PRAVIDLÁ A FEED IMAGE EDITOR

Po úprave šablóny sa zmena neprejaví vo výstupných obrázkoch hneď, ale až keď prebehnú pravidlá. 

Ak robíte hromadné úpravy hodnôt v elementoch -  napríklad pomocou pravidla Nájsť a nahradiť, myslite na to, aby boli hierarchicky vyššie ako pravidlá Feed Image Editoru. 

Pravidlá s manuálnymi úpravami hodnôt vo feede musia byť vyššie ako pravidlá Feed Image Editora.

Konkrétnym príkladom je prepis meny z CZK na Kč, o ktorom píšeme v návode Ako na prepisovanie EUR na € vo Feed Image Editore

TIP

V Nápovedách Mergada sa o pravidlách dozviete viac. Odporúčame video: Pracujeme s pravidlami.

 

 

DBAJTE NA AKTUÁLNOSŤ DÁT VÁŠHO FEEDU

Feed Image Editor berie hodnoty priamo z feedu. Aby boli správne vykreslené v obrázkoch, musia byť aktuálne vo feede. Na podpore sa stretávame s problémom štítku do ktorého sa nevykresľuje cena. Vo väčšine prípadov je chyba už na úrovni feedu, kde je u daného produktu v elemente s cenou prázdna hodnota. Niekedy je to spôsobené práve hromadnou editáciou hodnôt vo feede, ktorá prebieha až po vykreslení tých pôvodných do obrázkov. Odporúčame preto dbať na aktuálnosť dát a kontrolu poradia pravidiel.

 

 

Ako hovorí slogan z Mergada: Pravidlá sú na to, aby sa aplikovali. Pre tých, ktorí sú v aplikáciách zbehlí, nie sú žiadnou novinkou. Práca s nimi však nie je nevyhnutná. Ak ste medzi tými, ktorí nevkladajú do obrázkov dynamické prvky pomocou vrstvy feed element, s ich používaním sa nestretnete. V prípade nejasností sme vám k dispozícií na klientskej podpore, alebo si dohodnite online konzultáciu zdarma s product ownerom Marekom Daňkom.

 

 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.