Nachádzate sa tu

Jednoduchá úprava obrázkov: vytvorte si šablóny vo Feed Image Editore

Feed Image Editor upravuje produktové obrázky hromadne a automaticky. Či už potrebujete odstrániť pozadie fotiek tovaru, zlepšiť ich kvalitu alebo pridať rôzne grafické prvky, princíp je rovnaký. Vytvoriť šablónu a aplikovať ju na výber v Mergade. Máme pre vás jednoduchý návod, ako ich nastaviť a ďalej s nimi pracovať. Pusťme sa do toho.

ZÁKLADNÉ KROKY PRI TVORBE ŠABLÓNY

Ak pracujete s Mergadom, viete, že jednou zo základných funkcii je vytváranie produktových výberov podľa viacerých kritérii. Výbery zahŕňajú napríklad novinky, zľavnený tovar, skladom dostupné produkty a podobne. 

Feed Image Editor hravo upraví fotky z vašich produktových výberov. V aplikácii sa zobrazujú na jednom mieste a následne s nimi pracujete podľa potreby. Dokážete tak v produktových obrázkoch odkomunikovať všetko, čo potrebujete. Pomôžu vám k tomu šablóny, ktoré sú rozdelené podľa 3 základných úprav

  • Odstrániť pozadie
  • Vylepšiť rozlíšenie
  • Pridať grafické prvky

TIP

Produktové výbery vytvoríte nielen v Mergade, ale aj vo Feed Image Editore. Výber špecifikujete na základe parametrov obrázkov. Napríklad podľa farby pozadia, či sú orientované na výšku alebo šírku, alebo na základe nízkej kvality a rozlíšenia.
 

AKO PRACOVAŤ SO ŠABLÓNAMI

Po vytvorení Produktového výberu v Mergade sa pustite do editácie obrázkov pomocou šablón. Držte sa nasledovného postupu. 

  1. Zvoľte si typ šablóny

V aplikácii Feed Image Editor máte na výber z viacerých druhov šablón.

  1. Vyberte výstupný formát

Formát vyberte podľa reklamného systému, kam vaša inzercia smeruje. Potrebujete inú veľkosť? Využite na to nastavenie vlastného formátu.

Rôzne formáty v aplikácii Feed Image Editor.

👉 Pozrite si dostupné formáty.

  1. Naplánujte aktívnosť šablóny

Ako dlho plánujete produktové obrázky inzerovať? Označte si v kalendári potrebné dni a vytvorte krátkodobú kampaň. Pri tomto spôsobe už nemusíte na zapnutie a vypnutie viac myslieť.

Plánovanie kampaní vo Feed Image Editore.

Pri dlhodobej inzercii nechajte šablónu aktívnu. Vypnite ju, keď uznáte za vhodné.

  1. Pomenujte a uložte

V poslednom kroku pomenujte šablónu a uložte. Pod týmto názvom ju nájdete v náhľadoch šablón s informáciami, ktoré vysvetľujú, čo ste v šablóne nastavili.

Uložená šablóna, ktorá odstraňuje pozadie produktových obrázkov a je načasovaná ako krátkodobá kampaň.

Veľkou výhodou je, že šablóny si môžete pripraviť vopred. Treba si dať ale pozor na ich hierarchiu. Tomuto optimálnemu nastaveniu sa povenujeme v ďalšom článku.

Vytvorte svoju prvú šablónu už teraz a vyskúšajte, ako vám to uľahčí kopu ručnej práce pri obrázkovej inzercií. Ak Feed Image Editor nepoužívate, máte 30 dní na vyskúšanie.

 

 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.