Nachádzate sa tu

Nové možnosti odstránenia pozadia u produktových obrázkov vám uľahčia prácu

Mnoho tovarových porovnávačov vyžaduje biele pozadie bez pridania grafických elementov alebo fotky produktu, ktoré nie sú zasadené do prostredia. S našou funkciou Odstránenie pozadia ste sa už v appke zoznámili. Tentokrát vám ukážeme jej vylepšenie. Je ním slider, ktorý mení citlivosť orezania pozadia pri produktových fotografiách. 

Feed Image Editor denne dopomáha e-shopom s odstránením pozadia u obrázkov, aby sa ich sortiment dostal do inzercie na porovnávače. Tie väčšinou vyžadujú biele pozadie. Odstránenie pozadia je tiež skvelým riešením, ako sa zbaviť napríklad vodoznakov, ktoré nezasahujú do produktového obrázku. Ďalšou veľkou výhodou je, že funkciu dokážete aplikovať hromadne a automaticky na stovky alebo tisíce obrázkov. Poďme sa pozrieť na jej vylepšenú verziu.

ZMEŇTE CITLIVOSŤ ODSTRÁNENIA POZADIA

Doteraz ste mohli pozadie odstrániť na jednej úrovni. Produktové obrázky však majú rozmanité tvary a farby a občas sa môže stať, že sa pozadie neodstráni celé u všetkých obrázkov. V opačnom prípade sa oreže aj časť produktu.

Nové nastavenie citlivosti prináša tri úrovne odstránenia pozadia:

  • nízku
  • strednú
  • vysokú

Nastavenie citlivosti slúži na to, aby ste si sami zvolili, ako veľmi má byť pozadie produktu orezané. Ak sa vám zdá, že pri odstraňovaní zmizla aj časť produktu, nastavte vyššiu citlivosť efektu. Odstránenie pozadia je tak menej agresívne. A naopak. Ak odstránenie pozadia nebolo dostačujúce, zvoľte nízku citlivosť efektu. Funkcia sa bude snažiť odstrániť všetky fragmenty pozadia. 

Vyberte si z troch možností na odstránenie pozadia.

Odstránenie pozadia nájdete v appke na pravom pracovnom panely. Zaujímajú vás výsledky? Poďme si ukázať všetky nastavenia citlivosti na niekoľkých príkladoch.

3 stupne citlivosti odstranenia pozadia. V poradí - nízke, stredné, vysoké.

3 stupne citlivosti odstranenia pozadia. V poradí - nízke, stredné, vysoké.

3 stupne citlivosti odstranenia pozadia. V poradí - nízke, stredné, vysoké.

PRACUJTE JEDNODUCHO S APPKOU FEED IMAGE EDITOR

Prečítajte si článok o samotnom odstránení pozadia produktových obrázkov. Veríme, že s využitím tejto funkcie vám uľahčíme kopu práce.

Vyskúšajte si túto a ďalšie funkcie v aplikácii Feed Image Editor. Skúšobná doba je na 30 dní zdarma. V prípade akýchkoľvek dotazov sa na nás obráťte na klienstkej podpore alebo si dohodnite online call s product ownerom Marekom Daňkom.

 

 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.