Nachádzate sa tu

Zlepšite SEO obrázkov pomocou automatickej kompresie

Potrebujete znížiť dátovú veľkosť obrázkov a zároveň zachovať ich kvalitu? V aplikácii Feed Image Editor dokážete nastaviť automatickú a hromadnú kompresiu. Zvládnete to za pomoci niekoľkých jednoduchých krokov. 

PREČO JE KOMPRESIA DÔLEŽITÁ? 

Kvalitné obrázky sú dôležité, ale ak sú príliš veľké a načítanie stránky trvá dlho, môže nastať odchod užívateľa. To má za následok zvýšenie bounce rate. Riešením je automatická kompresia obrázkov v appke Feed Image Editor.

Nastavíte ju pomocou tohto postupu

 1. Otvorte si aplikáciu Feed Image Editor.
 2. V hornom paneli kliknite na Nastavenie.
 3. Otvorte Nastavenie projektu.
 4. Prejdite na Automatická kompresia do veľkosti
 5. Vyberte jednu z troch úrovní kompresie (100 kB, 200 kB, 400 kB).

      

 

VÝHODNÉ RIEŠENIE S FEED IMAGE EDITOROM

Názory SEO expertov sa na optimálnu veľkosť obrázku často líšia, a preto Feed Image Editor umožňuje nastaviť 3 rozdielne úrovne kompresie. Funkcia následne automaticky vyberie veľké obrázky a zníži ich na vami zvolenú hodnotu. Súbory, ktoré sú menšie ako zvolená hodnota, ostanú nezmenené.

Pozrime sa na modelovú situáciu:

 • Zvolím si kompresiu do 200 kB.
 • Mám obrázok, ktorý má 150 kB - ten zostane nezmenený.
 • Mám obrázok, ktorý má 1000 kB - komprimuje sa pod hladinu 200 kB. 

TIPY

 • Porovnávače vás podporujú v tom, aby ste používali čo najkvalitnejšie obrázky. Pozrite si ich povolené dátové veľkosti a prispôsobte obrázky ich požiadavkám. 
 • Zaujíma vás optimalizácia obrázkov z pohľadu SEO? Agentúra BESTETO sa na túto tému pred časom zamerala v rozhovore
 • Prevádzkujete e-shop na WordPresse? Prečítajte si o WebP a jeho podpore. Tento moderný, dátovo úsporný formát, vám pomôže optimalizovať veľkosť obrázkov. Ktoré reklamné systémy ho už podporujú?

SKONTROLUJTE SVOJE OBRÁZKY

Spravte si audit produktových obrázkov a odhaľte, ktoré z nich majú príliš veľkú dátovú veľkosť. Pomocou jeho výsledkov získate dokonalý prehľad o tom, kde vaša obrázková inzercia funguje a kde ju dokážete vylepšiť. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať e-mailom alebo si dohodnite schôdzku online

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.