Nachádzate sa tu

Efektívny spôsob odstránenia vodoznakov s Feed Image Editorom

Podľa výsledkov nášho auditu obrázkov sú najväčšou prekážkou v inzercii produktových fotiek vodoznaky. Približne 45 % e-shopov má s ochrannými prvkami problém. Väčšina tovarových porovnávačov ich nepodporuje a vaše produkty sa tak do inzercie nedostanú. Vo Feed Image Editore odteraz nájdete jednoduché riešenie na ich odstránenie. 

Podiel e-shopov s produktovými obrázkami, ktoré obsahujú vodoznaky.

Mnoho predajcov dostane produktové obrázky s vodoznakmi od samotných výrobcov alebo dodávateľov. Niektoré e-shopy si ich v rámci ochrany pridajú samé. Tovarové porovnávače obrázky s vodoznakmi zamietajú. Vzhľadom na tomu, že často prekrývajú samotný produkt, proces odstránenia nie je ľahký. Stratíte pri tom veľa času a s výsledkom nemusíte byť spokojný. S použitím aplikácie Feed Image Editor sa vám otvoria dvere k inzercii na rôzne reklamné systémy a vodoznaky vás už nebudú trápiť.

PRODUKTOVÉ OBRÁZKY BEZ VODOZNAKOV

Ako na to? Vyberte si produktový obrázok, ktorý potrebujete upraviť, označte vodoznak a ten jednoducho z obrázku zmizne. Funguje to ako malý zázrak a produktový obrázok vyzerá po zmene bezchybne. Táto funkcia toho dokáže omnoho viac. V prípade, že na produkte z obrázku potrebujete odstrániť aj iné prvky (logo, štítok, atď.), žiadny problém. Poďme si prejsť podrobný návod, ako túto skvelú funkciu využiť.

  • V prvom kroku sa vo Feed Image Editore pozrite do sekcie Diagnostika. Detekčný nástroj vám vyhodnotí, v ktorých produktových obrázkoch z vášho feedu sa pravdepodobne vodoznaky nachádzajú. Po kliknutí na detail sa dostanete do sekcie Produkty - priamo do zoznamu produktových obrázkov s vodoznakmi.

Diagnostika a zoznam produktových obrázkov s vodoznami.

A teraz poďme na samotné odstránenie vodoznakov

  1. Rozliknite si produktový obrázok, ktorý chcete upraviť. Na ľavej strane uvidíte obrázok pred úpravou, na pravej po. Obrázok naľavo môžete kolieskom myši zmenšovať a zväčšovať. Ľahšie sa vám bude označovať plocha obrázku, ktorú chcete odstrániť.
  2. Pod ľavým obrázkom nájdete štetec, gumu, kôš a nastavenie hrúbky použitia štetca alebo gumy. Začnite štetcom. 
  3. Štetcom vyznačte miesto, kde sa vodoznak nachádza. Obrázok sa sprocesuje a na pravej strane uvidíte výsledok. Ak s ním nie ste spokojný, použite na odstránenie vyznačenej časti gumu. Ak chcete zmazať nakreslený celok, tak kôš. 
  4. Po dokončení úprav v pravom hornom rohu kliknite na Hotovo.

TIP

Farbu štetca si môžete zmeniť kliknutím na krúžok, za nastavením hrúbky.

Pozrite si pár ukážok, ako produktové obrázky vyzerajú pred a po úprave: 
S produktovými obrázkami, ktoré obsahujú vodoznak, sa do inzercie nedostanete. Tento návod vám ich pomôže jednotlivo odstrániť. Vo Feed Image Editore už teraz pracujeme na možnosti hromadnej úpravy. V prípade, že potrebujete s novou funkciou poradiť, neváhajte sa na nás obrátiť na klienstkej podpore, alebo si dohodnite online konzultáciu zdarma s product ownerom Marekom Daňkom

 

 

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.