Cesta k ideálnemu image feedu #3: Nepodporovaný formát

Na ceste k úspešnému zobrazovaniu všetkých vašich produktových obrázkov zostáva ešte jeden krok. A to skontrolovať, či súbory, na ktoré URL adresa v detailoch produktu odkazuje, sú štandardné obrázkové formáty. V nasledujúcom návode si ukážeme, ako na to.

V predchádzajúcich dvoch článkoch sme si vysvetlili, ako odhaliť produkty, u ktorých chýbajú obrázky a ako vypátrať technické problémy, kvôli ktorým sa nezobrazovali. Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako nájsť produkty, u ktorých sú nahrané súbory, ktoré nie sú ani v jednom zo štandardne podporovaných grafických formátov.

Využite filtre v sekcii Produkty

Podobne, ako v predchádzajúcich dvoch návodoch, využijeme filtre v sekcii Produkty. V poli Skupina vyberieme Produkty s chybou a potvrdíme tlačidlom Filtrovať. Po vyfiltrovaní vám doporučujeme URL adresy u týchto produktov upraviť tak, aby odkazovali na súbory v štandardných obrázkových formátoch. Pôvodné súbory odstráňte z vašeho serveru. 

Formáty nepodporované cenovými porovnávačmi a reklamnými systémami

Kritéria na produktové obrázky sa u každého reklamného systému a produktového porovnávača líšia. Pre lepšiu orientáciu si prečítajte odporúčané články na konci stránky. Dozviete sa v nich všetky praktické informácie.

Ak ste už zvládli úpravy z prvých dvoch článkov tejto série, prešli ste kus ideálnej cesty, ako zaistiť, aby sa vám obrázky správne zobrazovaly. To je len začiatok. Pokračujte v čítaní nasledujúcich článkov – zameriame sa na to, ako obrázky privediete do dokonalosti po technickej a obsahovej stránke.

Další články

Viete, čo by mali a naopak nemali obsahovať fotografie na Heureke a ako vám s nimi pomôže Feed Image Editor?
Cenové porovnávače majú špeciálne požiadavky na produktové fotografie. Viete, aká je ich správna podoba pre inzerciu za Zboží.cz? Pozrite sa na súhrn požiadaviek.
Každá reklamná platforma má svoje pravidlá pre produktové fotografie. To, čo je povolené v jednej, môže byť zakázané v ďalšej. Viete, v akej podobe môžete obrázky posielať na Google Nákupy? Nachystali sme pre vás súhrn požiadaviek.
Využívate inzerciu na Glami? Rovnako, ako na iných cenových porovnávačoch, aj tu je potrebné dodržiavať pravidlá pre produktové fotografie. Preto sme pre vás pripravili požiadavky, na ktoré si treba dať pozor. Pozrite sa na ne.