Nachádzate sa tu

AI a strojové učenie pomáhajú s pokročilými funkciami vo Feed Image Editore

Téma umelej inteligencie (AI) a strojového učenia sa v dnešných dňoch skloňuje všade okolo nás. Radi by sme vám ukázali 4 funkcie v aplikácii, pri ktorých využívame práve strojové učenie. Skrýva sa za nimi kopec práce a času, vy ich však používate na jeden klik. Ktoré to sú? 


Zvýšenie rozlíšenia

Malé rozmery u obrázkov môžu spôsobiť, že sa produkt nedostane do inzercie na tovarových porovnávačoch. Porovnávače vyžadujú kvalitné obrázky s určitými minimálnymi rozmermi v pixeloch a ak ich nespĺňajú, problém je na svete. Ak ich zväčšíte v nejakom grafickom editore, stratí sa kvalita a budú rozpixelované. 


Vedeli ste…?

Vylepšenie rozlíšenia na základe strojového učenia, ktoré nájdete vo Feed Image Editore zväčší jednak rozmery a tiež aj kvalitu obrázkov. Funguje to hromadne a iba u tých, u ktorých je vylepšenie skutočne nutné. 

Odstránenie pozadia

Jednou zo štandardných požiadaviek porovnávačov je biele pozadie bez rušivých elementov. Mnohé produkty sú na obrázkoch vyfotené v kontexte prostredia. Príkladom môže byť nábytok ukázaný priamo v miestnosti. Takéto obrázky sú atraktívne, no na porovnávače tovaru sa dajú použiť maximálne ako alternatívne obrázky. Hlavný obrázok produktu musí mať na väčšine porovnávačov práve biele pozadie


Pozadie sa u jedného obrázku odstrániť ručne. V prípade, že sú ich stovky alebo tisíce, je to neuveriteľne časovo náročné. Nástroje na hromadné odstránenie pozadia na druhej strane občas neodstránia pozadie úplne dokonale. Produktové obrázky sú totiž veľmi pestré, majú komplikované tvary, nejasné hrany objektu, prípadne majú v sebe diery. Všetky tieto faktory sa vo Feed Image Editore snažíme zohľadňovať a vylepšovať odstraňovanie pozadia na mieru pre obrázky v kontexte e-commerce.

Vedeli ste…?

Pojmy strojové učenie a umelá inteligencia bývajú často zamieňané, alebo nesprávne používané. Strojové učenie je podoblasť AI založená na spracovaní veľkého množstva dát a hľadaní rôznych závislostí, čím sa stroj učí (trénuje) dosiahnuť stanovený cieľ. Nespornou výhodou strojového učenia je jeho využitie pre riešenie náročných úloh. Dosahuje vysokú presnosť, často prevyšujúcu schopnosti ľudí.

Detekcia zlej kvality obrázkov

Aj technicky kvalitné obrázky, ktoré spĺňajú požiadavky porovnávačov a dostanú sa do inzercie, nemusia vyzerať kvalitne po obsahovej stránke. Mnoho faktorov, ako napríklad nízky kontrast medzi farbou pozadia a farbou produktu, rozpixelovanosť, rozmazanosť a podobne už porovnávače nijak nekontrolujú. 


Feed Image Editor pomáha odhaliť širokú škálu týchto problémov a navrhne vám, ako ich opraviť.

Detekcia vodoznakov

Vodoznaky sú jedným z najčastejších faktorov, prečo sú produktové obrázky nevpustené do inzercie. Vodoznaky majú v obrázkoch ochrannú funkciu a takto ich už e-shopy často dostanú priamo od dodávateľov. No tovarové porovnávače ich nepodporujú. 


Feed Image Editor vám vodoznaky pomáha detekovať bez ohľadu na to, aké sú veľké, kde sú v obrázku umiestnené, prípadne či sú mimo produkt alebo ho prekrývajú.

OTESTUJTE SI ZDARMA TIETO FUNKCIE

Presvedčte sa sami ako môžete využiť 4 spomenuté funkcie v prostredí aplikácie Feed Image Editor. Na 30 dní to máte zdarma
 

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať e-mailom, alebo si dohodnite online stretnutie s product ownerom Marekom Daňkom.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.