Cesta k ideálnemu image feedu #9: Vodoznaky

Vodoznaky v produktových obrázkoch majú často úlohu ochranných prvkov. Ak chcete inzerovať na reklamných systémoch a tovarových porovnávačoch, tak musíte počítať s tým, že obrázky s vodoznakmi budú zamietnuté. S Feed Image Editorom hravo odhalíte, na ktorých obrázkoch sa vo vašom feede nachádzajú.

Detekujte pomocou produktových filtrov

Je to jednodoché, na začiatku si otvorte aplikáciu. V sekcii Produkty kliknite na podsekciu Vodoznaky, v poli Stav vyberte možnosť Obsahuje vodoznak a kliknite na Filtrovať. V tabuľke, ktorá sa vám zobrazí, uvidíte zoznam produktov spolu s pravdepodobnosťou obsahu vodoznaku. 

Vylepšite výsledky filtrovania

Na detekciu vodoznakov používame model strojového učenia, natrénovaný na tisícoch fotografií.

Po kliknutí na produkt máte v náhľade možnosť vyhodnotiť výsledok a ručne zmeniť jeho stav. Každým vaším hodnotením prispievate k zlepšeniu modelu, ktorý používame na detekciu vodoznakov. 

Posledným krokom je odstránenie vodoznaku. Tomu sa venujeme v samostatnom článku, určite si ho prečítajte. Ak by ste potrebovali poradiť, napíšte nám.

Další články

Plánujete spustenie novej kampane? Pripravte si všetko dopredu. Nemusíte tak držať v hlave informáciu, že pripravenú kampaň ešte musíte spustiť. S novou funkciou Feed Image Editoru si nastavíte aktiváciu a deaktiváciu šablón plne automaticky na deň presne a ušetrený čas dokážete využiť na ďalšie aktivity. Poďme si ukázať, ako na to.
Funkcie vo Feed Image Editore vylepšujeme tak, aby sa vám s nimi pracovalo jednoducho a efektívne. Jednou z posledných noviniek je upravené zarovnávanie prvkov. Pozrite sa, ako na to.
Plánujete zaslúženú letnú dovolenku, ale nie ste si istí, ako nastaviť e-shop? Nebojte sa, nie je to nič zložité. Urobte pár úprav a užite si nerušený odpočinok. Pozrite sa, ako na to.
Pripravili sme pre vás ďalšiu novinku vo Feed Image Editor. Pridali sme podstránku Nastavenie, na ktorej nájdete všetky dôležité informácie o projekte a oveľa viac. Poďte sa na ňu pozrieť.