Nachádzate sa tu

Cesta k ideálnemu image feedu #8: Priehľadné pozadie

Jedným z mnohých parametrov produktových obrázkov, na ktorý by ste si mali dať pri inzercii pozor, je farba pozadia. Veľká časť porovnávačov požaduje ako štandard biele pozadie, bez ďalších rušivých elementov. V dnešnom blogu si ukážeme, ako u obrázkov s priehľadným pozadím jednoducho doplniť biele pozadie, aby ste ich mohli inzerovať.

Doplňte pozadie pár klikmi

    1. Najprv vytvorte v Mergade výber produktov, ktorých obrázky majú priehľadné pozadie. 
    2. Prejdite do Feed Image Editora a vytvorte novú šablónu.
    3. V panely Produkty zakliknite produktový výber, ktorý ste si vytvorili v prvom kroku.

Obrázek s průhledným pozadím.
Obrázok s priehľadným pozadím.


Obrázok po úprave.

    4. Prekliknite sa do panelu Formát, kliknite na Farba pozadia a vyberte biele pozadie. Môžete to urobiť aj ručným zadaním hex kódu #ffffff.
    5. Uložte šablónu.

Zmeny sa prejavia po najbližšom aplikovaní pravidiel v Mergade. Štandardne sa tak deje niekoľkokrát do dňa. Ak by ste chceli, aby sa zmeny prejavili hneď, máte v Mergade vždy možnosť aplikovať pravidlá ručne.

Ukázali sme si, ako u obrázkov s priehľadným pozadím doplniť biele pozadie. Po tomto kroku máte možnosť inzerovať na porovnávačoch aj tie produkty, u ktorých vám boli produktové obrázky zamietnuté. Znova ste sa tak posunuli o malý krok k tomu, aby sa váš tovar dostal bližšie k zákazníkom. V ďalšom článku sa pozrieme na to, ako si poradiť s vodoznakmi.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.