Nachádzate sa tu

Cesta k ideálnemu image feedu #7: Identické obrázky

Pri veľkostných variantách oblečenia, schematických nákresoch súčiastok alebo u nehmotných produktov môže mať váš tovar rovnaké obrázky. Nie u všetkých produktov je to žiadané. Urobiť si prehľad nemusí byť úplne jednoduché, ak máte tisíce položiek. Produktové filtre Feed Image Editoru sú užitočným nástrojom, ako si s nimi poradiť.

Získajte okamžitý prehľad pomocou filtrov

Kliknite na sekciu Produkty, v poli Skupina zvoľte možnosť Identické obrázky a potvrďte tlačidlom Filtrovať.

V prehľadnom zozname sa vám zobrazia všetky produkty, ktoré majú identické obrázky. Máte tak možnosť overiť si, u ktorých produktov dávajú zmysel a u ktorých nie. V stĺpci Rovnaké obrázky je zoznam ID produktov, ktoré majú rovnaký obrázok a napravo, v stĺpci Produktov je uvedený ich počet. 

Vyexportujte produkty s rovnakými obrázkami

Aby ste nemuseli tieto produkty znova filtrovať, máte možnosť si celý zoznam vyexportovať do formátu csv. V hlavičke vyfiltrovaného zoznamu nájdete vpravo tlačidlo Exportovať, ktoré vám zoznam vyexportuje behom pár sekúnd. Takto budete mať o produktoch s identickými obrázkami stále prehľad a uľahčí vám to editáciu vášho feedu.

Produkty, ktoré majú rovnaké obrázky, môžete exportovať aj jednotlivo. Vo vyfiltrovanom zozname kliknite na ikonku CSV. Ďalšou možnosťou je využiť funkciu, ktorá do schránky skopíruje zadanie pre Mergado, vďaka ktorému jednoducho vytvoríte produktový výber a s ním môžete ďalej pracovať.

Ak sa vám podarilo odhaliť chyby v identických obrázkoch, znova ste o krok bližšie k vášmu ideálnemu image feedu. V nasledujúcom článku si povieme o tom, ako sa vysporiadať s obrázkami s priehľadným pozadím tak, aby spĺňali požiadavky cenových porovnávačov.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.