Cesta k ideálnemu image feedu #4: Nepovolené znaky v URL adrese

Väčšina cenových porovnávačov má vypracovanú sériu pravidiel, ktorými sa musíte riadiť, ak chcete u nich inzerovať. Týkajú sa aj produktových obrázkov. Jedným z úskalí, na ktoré si pri nastavovaní inzercie musíte dať pozor, sú nepovolené znaky v URL adrese obrázkov. V článku si ukážeme, ako nájsť produkty, ktoré majú v URL adrese nepovolené znaky a ako ich upraviť, aby spĺňali všetky požiadavky.

Vyfiltrujte chybné URL adresy s pomocou Feed Image Editora

Aby sme dohľadali, u ktorých produktov sú problémové URL adresy obrázkov, znova využijeme filtre v sekcií Produkty. Tentokrát v poli Skupina vyberieme Znaky v URL adrese obrázkov a potvrdíme tlačidlom Filtrovať

V ďalšom kroku vám doporučujeme vyfiltrované URL adresy premenovať tak, aby neobsahovali žiadne nepovolené znaky. Prehľad pravidiel vybraných cenových porovnávačov nájdete v nami vybraných článkoch na konci tejto stránky. Ak si neviete rady, napíšte nám alebo sa prihláste na naše školenie, na ktorom sa budeme venovať aj auditu produktových obrázkov.

Další články

Viete, čo by mali a naopak nemali obsahovať fotografie na Heureke a ako vám s nimi pomôže Feed Image Editor?
Cenové porovnávače majú špeciálne požiadavky na produktové fotografie. Viete, aká je ich správna podoba pre inzerciu za Zboží.cz? Pozrite sa na súhrn požiadaviek.
Každá reklamná platforma má svoje pravidlá pre produktové fotografie. To, čo je povolené v jednej, môže byť zakázané v ďalšej. Viete, v akej podobe môžete obrázky posielať na Google Nákupy? Nachystali sme pre vás súhrn požiadaviek.
Využívate inzerciu na Glami? Rovnako, ako na iných cenových porovnávačoch, aj tu je potrebné dodržiavať pravidlá pre produktové fotografie. Preto sme pre vás pripravili požiadavky, na ktoré si treba dať pozor. Pozrite sa na ne.