Nachádzate sa tu

Ako vytvoriť sadu produktov v katalógu Facebook

Produktové sety, alebo sady, slúžia ako výber produktov z Katalógu na Facebooku. Produkty rozdeľte podľa kritérií a tak zákazníkom ponúknite konkrétnejšie informácie. Inzerujte ich v dynamických reklamách, reklamách s kolekciou, rotujúcich reklamách a Facebook Obchodoch. Pozrite sa, ako pri tvorbe postupovať. 

Máme pre vás ďalší zo série článkov, ktoré vám pomôžu s nastavením reklamy na Facebooku. V predošlých sme sa pozreli na návody, ako nastaviť pixel pre meranie na e-shope a ako vytvoriť základný katalóg produktov. Teraz je na rade roztriedenie produktov v katalógu podľa vlastností.
 

SADA PRODUKTOV V KATALÓGU

Commerce Manager je centrálny nástroj pre všetky vaše online predajné aktivity na Facebooku a Instagrame. Cezeň po ľavej strane navigáciu nájdete, kde si zvolíte Katalóg - Sety. V pravom hornom rohu máte položku Vytvoriť set. Zvoľte možnosť použiť filtre. Následne stačí nadefinovať filtre podľa vašej predstavy a set je pripravený na inzerciu.
 

Akonáhle vytvoríte sady produktov, môžete začať používať dynamické reklamy.

Vytvorenie sady produktov v katalógu Facebooku.

SADY PODĽA VLASTNOSTÍ PRODUKTOV

Skladom - set bude obsahovať všetok tovar, ktorý máte skladom. V pravidlách vyberte dostupnosť, podmienku je a z ponuky zvoľte možnosť in stock.

Náhľadový obrázok postupu pre nastavenie setu skladom. 

Do 500 Kč - sem vyberte produkty, ktoré majú cenu do 500 Kč. Pracujete s možnosťou cena, je menšia ako 500 a z ponúkaných mien zvolíme CZK (vždy podľa toho, v ktorej mene produkty predávate).

Vytvorte si set podľa ceny produktov. 

Kombinácia podmienok - jednotlivé podmienky môžete medzi sebou kombinovať. Vytvorte napríklad sadu produktov skladom, s cenou do 500 Kč. 

Kombinácia podľa ceny produktov a skladovosti.

Novú sadu vždy uložte.

TIP

 

Tovar e-shopu už máte rozdelený. A čo ďalej? Vytvorte si rovnaké skupiny aj vo Feed Image Editore a pre každú urobte šablónu na mieru. Vaše reklamy budú viac osobné a lepšie cielené. Ak našu aplikáciu ešte nepoužívate a chcete sa dozvedieť viac, pustite si krátke video na Youtube.

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.