Nachádzate sa tu

Roztrieďte obrázky na výšku a šírku pomocou Feed Image Editora

E-shopy sú plné pestrých produktových obrázkov. Nájdete tam mix malých, veľkých, kvalitných, aj nekvalitných. Niektoré produktové fotky smerované rozmermi viac na šírku, iné na výšku. Na inzerciu do reklamného systému potrebujete ideálne jeden formát. Ako ich jednoducho zjednotiť a prispôsobiť, vám ukážeme vo Feed Image Editore.

Ak obrázky posielate na tovarový porovnávač alebo sociálnu sieť, potrebujete ich prispôsobiť vyžadovanému formátu. Väčšinou štvorcovému. S Feed Image Editorom ich následne ľahko graficky upravíte, zarovnáte na stred a vyplníte nimi celkovú možnú plochu. V prípade, že vo vašom e-shope máte obrázky, ktoré sú orientované výrazne na výšku a na šírku, dosiahnete lepší výsledok, ak ich rozdelíte do skupín podľa ich orientácie.

ROZTRIEĎTE OBRÁZKY NA VÝŠKU A ŠÍRKU

Teraz si ukážeme, ako manuálne rozdeliť obrázky podľa orientácie: 

  1. Na hornom panely kliknite na Produkty.
  2. V druhom riadku máte možnosť Orientácia obrázku.
  3. Vyberte si na výšku alebo šírku.
  4. Kliknite na Filtrovať v ľavom hornom rohu.
  5. Pomenujte tento produktový výber podľa vami zvoleného formátu.
  6. Uložte.


Po aplikovaní pravidel uvidíte tento produktový výber. Každý, ktorý je vyrobený vo Feed Image Editore, má pred názvom skratku FIE.

TIP

Zbavte sa malých rozpixelovaných fotiek a ukážte zákazníkom kvalitné produktové obrázky. Ako na to si prečítajte v článku Zväčšite rozlíšenie malých obrázkov s novinkou Feed Image Editoru.

VYTVORTE SI PREDDEFINOVANÉ VÝBERY

V sekcii Produkty nájdete aj zautomatizovanú možnosť. 

  1. Na hornom panely kliknite na Produkty.
  2. Na pravej strane zvoľte Výbery.
  3. Vo vyskakovacom okne si zvoľte, o aký preddefinovaný výber ide.
  4. Zaktivujte výbery.


Po roztriedení obrázkov hravo a jednotne upravíte produktové obrázky. Pridaním štítkov na rovnaký formát sa v inzercii vyhnete ich nezmyselnému umiestneniu, alebo prekrývaniu produktov. Ďalšou výhodou je, že produktové obrázky z výberu sa formátu prispôsobia a vyplnia najväčšiu možnú plochu. Začnite používať online aplikáciu Feed Image Editor a robte image marketing naplno

Pridať nový komentár

CAPTCHA
Táto otázka slúži na testovanie toho, či ste alebo nie ste ľudským návštevníkom, a na zabránenie automatizovaného odosielania spamu.